W dniu 16.02.2019 r w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim odbyły się pierwsze Mistrzostwa Polski Północnej w Kalaki Eskrima dla 

służb mundurowych.

Uroczystego otwarcia dokonał Komendant CSWL Drawsko płk Marek Gmurski wraz z Prezesem Polskiej Federacji Combat Kalaki Janem Nycek.

W mistrzostwach udział wzieło 36 zawodników większośc to żołnierze jak i funkcjonariusze służb mundurowych.Gościnnie wystąpili zawodnicy Klubu Dosan.

Poziom turnieju okazał się bardzo wysoki było wielu zawodników, którzy dobrze sie przygotowali do tego wydarzenia.

Startowano w 10 konkurencjach w walkach na jeden kij i na dwa kije  z podziałem na kategorie wagowe.

Komendant CSWL ufundował puchar dla najlepszego zawodnika zawodów, który po przebiegu całeg turnieju został on wręczony zawodnikowi Waldemarowi Matrackiemu. Zawodnik ten nie zajął w prawdzie pierwszego miejsca ale walczył bardzo czysto i techniczne, Prezes Jan Nycek w wyborze sugerował się jeszcze wiekiem tego zawodnika oraz stosunkowo krótkim starzem walk i doświadczeń w tej dziedzinie ale pomimo to doruwnał w walce najlepszym doświadczonym zawodniką.

Cała impreza przebiegła w wspaniałej atmosferze a Komendat płk Marek G. wyraził chęć przeprowadzenia kolejnych Mistrzostw na terenie CSWL.

Jeszcze raz wszystkimgratulujemy i dziękujemy za uczestnictwo.