W dniu 20 maja 2018 r w Twardogórze, odbyły się XIX Mistrzostwa Polski Kalaki Eskrima organizowane przez Polską Federację Combat Kalaki i Klub Sztuk Walki DOSAN.

Uroczystego otwarcia  Mistrzostw dokonał Prezes PFCK Mistrz Jan Nycek VIII Dan. Do udziału w tegorocznych Mistrzostwach zgłosiło się 15 klubów z całego kraju

    ( Warszawa, Wrocałw, Szczecin, Kraków, Poznań, Koszalin, Łódź, Ziębice, Twardogóra, Olesnica, Wilczków, Drawsko Pomorskie, )

 

Startowano w trzech konkurencjach, walki do pierwszego trafienia Kalaki - Soft, walki pojedynczym kijem, walki na dwa kije z podziałem na kategorie wagowe i wiekowe.

Dodatkowo jedna z konkurencji kierowana jest dla funkcjonariuszy służb mundurowych.

Najmłodszy uczestnik miał 9 lat a najstarszy 62 lata.

Włodzimierz Bernad III Dan reprezentant  Kadry Polski w Kalaki Eskrima, Mistrz Świata Hawaje 2016, Vice Mistrz Europy z 2015, 2017 obecny Mistrz Polski, który przygotowuje się do tegorocznych Mistrzostw Świata w Portugalii na zdjęciu poniżej. 

Poziom tegorocznych zawodów był bardzo wysoki, wynika to z faktu iż nasza reprezentacja jest jedną z czołowych drużyn  świata, a to z koleji przenosi się na grunt wysokiego poziomu w naszym kraju.

Każdy początkujący zawodnik musi wykazać się nie lada techniką i taktyką aby ograć medalistów Mistrzostw Świata czy też Mistrzostw Europy,

tym bardziej że wszyscy czynnie trenują, pod okiem Trenera Kadry Mistrza Jana Nycka.

Turniej ten był ostatnim etapem eliminacji do Mistrzostw Świata w Portugalii, pod koniec maja tego roku zostanie ostatecznie wyłoniony skład naszej reprezentacji. 

 

Nasi medaliści ! 

Wszystkim serdecznie gratulujemuy i życzymy dalszych sukcesów !