Nóż System - Sajn, w dniu 26 maja w Olesnicy, odbyło się  specjalistyczne szkolenie w zakresie taktyki i techniki obronnej przy użyciu noża.

 

Specjalistyczne szkolenie, poświęcone taktyce i technice obrony oraz walki przy użycia noża. Szkolenie prowadził Mistrz Jan Nycek, twórca Bojowego Sytsemu Sajn oraz Prezes Polskiej Federacji Combat Kalaki a przedewszystkim wysokiej klasy międzynarodowy specjalista i szkoleniowiec, oddziałów specjalnych służb mundurowych.

 

‘’Nóż System – Sajn’’ oferuje pełen zakres szkolenia  

 

- ataki nożem

- zasady i techniki obrony, podczas stosowanych ataków przy użyciu noża.

- technika poruszania się podczas walki

- taktyka walki

- techniki uzupełniające wynikające z różnorodności i uwarunkowań atakującego

opinia jednego z uczestników;

Podziękowanie dla Mistrza Jana Nycka

Chciałbym podziękować oraz jednocześnie wyrazić swoje zadowolenie po odbytym szkoleniu SAJN- Nóż, które odbyło się 26-05-2012r. w Oleśnicy. Myślę, że zakres szkolenia a także jego forma przerosła nie tylko moje, ale także innych uczestników oczekiwania. Dobrze ułożony program szkolenia, pozwolił na sprawne poruszane się w temacie noża, który nie jest łatwym tematem w nauczaniu. Przechodząc krok po kroku przez program poziomu 1 otrzymaliśmy wiele cennych wskazówek i detali, które były skrupulatnie omówione, dzięki temu każdy uczestnik szkolenia na pewno znalazł odpowiedź na wszystkie zagadnienia, które go interesowały. Warto podkreślić, że ostatnie godziny szkolenia poświęcone były na formę sparingu z możliwością uwiarygodnienia poznanych technik, pozwoliło to zweryfikować umiejętności oraz zastanowić się, nad czym trzeba jeszcze popracować. Nie ma, co się oszukiwać, nikt z uczestników nie przyszedł na to szkolenie by uczyć się technik pokazowych. Dla każdego z nas ważne było otrzymanie realnej wiedzy popartej praktyką, która po przyswojeniu i odpowiednim treningu będzie działać. Mając za sobą inne szkolenia również z zakresu noża przeprowadzane przez innych szkoleniowców śmiało mogę stwierdzić, że było to jedno z najlepszych szkoleń, w których brałem udział. Polecam wszystkim Szkolenia systemu SAJN – kierowane dla Służb Mundurowych jak również innych instruktorów sztuk walk. Na pewno nie będzie to czas stracony a nabyta wiedza pozwoli lepiej zrozumieć zagadnienia związane z nożem, co powinno wpłynąć na indywidualny rozwój oraz umożliwić wykonywanie swoich obowiązków służbowych z dużo większą skutecznością. Z informacji, które otrzymałem kolejne szkolenie planowane jest na jesień szkoda, bo moim zdaniem warto by było przeprowadzać takie szkolenia, chociaż raz na kwartał. Mimo wszystko już dziś deklaruje swój udział w kolejnym szkoleniu. Na koniec chciałbym tylko dodać, że pracując z Mistrzem Janem Nyckiem mam pewność, że mam doczynienia z profesjonalistą wysokiej klasy, odpowiedzialnym za to, co przekazuję, a potrafi przekazać naprawdę sporo. Z wyrazami szacunku i uznania dla Twórcy Systemu SAJN. Jakub Kufel

więcej informacji na www.sajn.pl