Ogólnopolskie Szkolenie Combat Kalaki

Combat Kalaki Walka wręcz, obrona przed przeciwnikiem uzbrojonym w nóż oraz walka na kije to główne tematy Ogólnopolskiego Szkolenia Combat Kalaki, które zostało przeprowadzone w dniach 16-17 listopada w Centrum Dosan w Oleśnicy.

Było to ważne szkolenie dla zawodników Combat Kalaki, ponieważ celem jego była również wstępna selekcja zawodników na Mistrzostwa Świata na Węgrzech w 2014 roku. Szczególny nacisk podczas szkolenia położony został na indywidualną ocenę przygotowania technicznego i taktycznego zawodników, a także na szczegółową analizę walk na kije.

 

Dzięki takiej metodyce szkolenia każdy z zawodników mógł w bardzo efektywny sposób poprawić technikę i ergonomię walki, a także skupić się na wyeliminowaniu błędów, obniżających ocenę walki sportowej. Dodatkowo uczestnicy mieli cenną możliwość sprawdzenia się w walce z zawodnikami z innych klubów, co jest istotnym doświadczeniem przed Mistrzostwami, podczas których zawodnicy często walczą z nieznanymi sobie przeciwnikami, nie znając ich stylu walki i poziomu umiejętności.

 

Wszystkim przybyłym dziękujemy i życzymy sportowych sukcesów!