W dniach 22-27 lipca 2015r. w Wielkiej Brytani odbyły się kolejne  Mistrzostwa Europy GSBA.

Polskę reprezentowała   7 osobowa drużyna prowadzona przez Trenera Jana Nycka VIII Dan.

Już od pierwszych  chwil turnieju,  narzucone było ostre tempo, rozpoczeli kadeci i juniorzy.

W tej kategorii walczył Jacek Kowalski oraz Igor Wieczorek.

Kolejne walki to old senior  w której walczyli  Włodek Bernad oraz Jakub Kufel

Oczywiście tutaj nie wystarczy tylko technika, cenne uwagi dotyczące taktyki  trenera Jana Nycka były celne jednakże nie zawsze zawodnicy  stawali na wysokości zadania.

Ogólnie zawodnicy byli bardzo dobrze przygotowani, oprócz systematycznych treningów przygotowywali się również na letnim obozie kondycyjnym w Międzywodziu.

W przypadku Włodka pomimo dużej tremy i bardzo dobrych zawodników z którymi toczył swoje boje , zdobył - 1 miejsce i  tytuł Mistrza Europy w walce na jeden oraz dwa kije Pamiętajmy że Włodek staruje w kategorii powyżęj 60 roku życia.

W tegorocznych  Mistrzostwa startowało 9 Państw,: Wielka Brytania, Niemcy, Włochy, Hiszpania, Portugalia, Irlandia, Holandia, Francja i Polska. Njliczeniejsze ekipy to Anglicy i oczywiście Italia która nie tylko wspaniale walczyła ale przedewszystkim wspaniale się bawiła,  kibicując i zagrzewając zawodników do walki.

Jednym z najcięższych pojedynków stoczył Arkadiusz Zawierucha, ta trójka zawodników to ścisła Światowa czołówka, gdzie możemy zobaczeć wspaniałą technikę i taktykę walki, jednakże różnice między nimi  są niewielkie. Tym razem Arek zdobył 3 miejsce.

Wspaniale walczyli również Jakub Nycek, Paweł Haczkowski I Jakub Kufel, poza pierwszą walką w której trema i start na pierwszej międzynarodowej imprezie wzieły góre.

Jednakże kolejne walki indywidualne i drużynowe dały wysoką dawkę emocji i mobilizacji.

Łącznie  z Mistrzostw nasza drużyna przywiozła 10 medali 3 złote,  3 srebrne i 4  brązowe.

Gratulujemy wspaniałych wyników, kolejny międzynarodowe starcie to Mistrzostwa Świata na Hawjach w 2016 r.